Właściwie zorganizowany wyjazd na to już duża część sukcesu w celach biznesowych.

Reszta powodzenia wyjazdu to znajomość tamtejszych obyczajów.

Metropolia Chin

targi w Chinach
Szanghaj jest największym chińskim...ośrodkiem gospodarczym, finansowym i komunikacyjnym, a także trzecim co do wielkości (po Rotterdamie i Singapurze) portem morskim na świecie.
W mieście działa giełda papierów wartościowych, giełdy towarowe i wielkie banki.
Rozwinięty przemysł maszynowy, metalowy, chemiczny, środków transportu, elektroniczny, poligraficzny, włókienniczy, spożywczy, obuwniczy i wysokich technologii. Wielki węzeł komunikacyjny (porty lotnicze Szanghaj-Hongqiao, Szanghaj-Pudong, metro).Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Szanghaj

Interes w Chinach

targi w Chinach Robienie interesu w Chinach do łatwych nie należy.
Trzeba się przygotować przede wszystkim na duże różnice kulturowe, które nijak mają się do tych znanych nam z Europy.

Trzeba pamiętać, że to kraj, który dopiero od niedawna jest otwarty na tego typu współpracę, co za tym idzie nie do końca potrafią się dostosować do naszej kultury i sposobów załatwiania różnych spraw- w tym także związanych z biznesem.

Mając to na uwadze należy bardzo ostrożnie stawiać tam swoje kroki i podejmować decyzje mając na uwadze te właśnie różnice.

Targi w Chinach

Targi w chinach odbywają się regularnie w większych miastach takich jak Szanghaju.
Daje to możliwość zakupu towaru po okazyjnej cenie, a nawet zawarciu stałej współpracy z miejscowym dostawcą lub producentem.

Targi to również świetna okazja, aby poznać trochę kulturę robienia interesów w Chinach, ta wiedza może okazać się kluczowa w przyszłych transakcjach.

Pozwoli nam na negocjowanie ceny towarów lub ustalaniu szczegółów produkcji i później transportu do miejsca docelowego. Podsumowując to warto chociaż raz przybyć na targi towarów i przekonać się na własnej skórze jak wygląda chiński świat handlu i obrotu towarami..
Dodane: 27-08-2015 08:46

Tagi: Uncategorized chiny targi biznes wyjazdy targowe

Widok do druku:

targi w Chinach