dentysta jastrzębie

Kiedy boli ząb lub zrobi się spory ubytek nie ma się ochoty na znalezienie stomatologa poza miastem. Najlepiej wtedy szukać pomocy w gabinecie gabinecie, np.

.

Przyczyny bólu zęba

dentysta jastrzębie Ból zęba może mieć wiele źródeł, a jednym z nich jest stan zapalny miazgi zębowej, który może być wynikiem np. długo nieleczonej próchnicy.
Ból zęba może mieć też inne przyczyny i nie warto zgadywać, albo co gorsza czekać aż sam przejdzie.
Środki przeciwbólowe pomogą jedynie okresowo, ale nie zwalczą problemu, który jest w stanie usunąć jedynie stomatolog. W niektórych przypadkach może okazać się konieczne usunięcia kanałów nerwowych z bolącego zęba, co nazywane jest leczeniem kanałowym.
Czasem wykonuje się też leczenie endodoncyjne, które wykorzystuje sondę do zbadania kanału zębowego w poszukiwaniu nerwów.

Cytat z Wikipedii o leczeniu kanałowym

Prawidłowo wyleczony ząb pozostaje w jamie ustnej bardzo długo i nie daje żadnych objawów niepożądanych.
Efekt leczenia w postaci cofających się zmian pod zębem widać już po pół roku od zakończenia leczenia na zdjęciu rentgenowskim. Nieprawidłowe leczenie endodontyczne może prowadzić do zapalenia tkanek okołowierzchołkowych, co może skończyć się koniecznością ekstrakcji zęba. Ząb nawet z dużymi zmianami okołowierzchołkowymi ma korzystne rokowanie.

Warunkiem sukcesu w jego leczeniu jest zachowanie sterylności w trakcie opracowywania kanałów (tu niezbędny jest koferdam izolujący leczony ząb od środowiska jamy ustnej), obfite płukanie środkami dezynfekcyjnymi, opracowanie kanałów przy użyciu narzędzi ręcznych i maszynowych z dokładnym pomiarem ich długości endometrem, a następnie szczelne wypełnienie uszczelniaczem z gutaperką.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Leczenie_kanałowe

Mycie zębów

Odpowiednia higiena jamy ustnej pozwoli uniknąć większości możliwych problemów z jamą ustną i jej chorobami.
Dobrze jest dbać nie tylko o same zęby, ale również dziąsła i przestrzenie między zębowe.
Wszędzie tam mogą znajdować się szkodliwe zarazki, które powodują próchnicę, nieświeży oddech. Mycie zębów po każdym posiłku nie bez powodu jest polecane przez specjalistów, ponieważ wtedy pozbywamy się jeszcze świeżych resztek jedzenia, a bakterie nie zdążą się namnożyć w naszej jamie ustnej.

Należy taki nawyk powinien 'wejść nam w krew'.

.

Widok do druku:

dentysta jastrzębie